5 faktów na temat suchego szamponu, o których nie miałaś pojęcia

Twoje włosy wymagają odświeżenia, ale nie masz czasu ich umyć? Sięgnij po suchy szampon! Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych faktów na temat tego kosmetyku.

  1. Suchy szampon to kosmetyk mający postać wygodnego w użyciu aerozolu. Bazuje on na skrobi, na przykład z owsa czy ryżu, które jest lekka i drobna, a co za tym idzie — niemalże niewidoczna na włosach. Niezwykle skutecznie matuje ona kosmyki i daje się z łatwością wyczesać. W składzie suchych szamponów znajdziesz także składniki pochłaniające nadmiar sebum i oczyszczające pasma z resztek kosmetyków czy wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.
  2. Jak wybrać idealny suchy szampon? Produkty tego typu różnić mogą się od siebie między innymi właściwościami. Na sklepowych półkach dostępne są między innymi kosmetyki nadające pasmom objętości czy przeznaczone dla osób borykających się z nadmiernie przetłuszczającymi się kosmykami. Bardzo ciekawą propozycją są suche szampony dla blondynek oraz brunetek, które dopasowują się do koloru włosów.
  3. Jak należy używać suchego szamponu? Kosmetyk ten należy nakładać na uprzednio rozczesane włosy. Opakowaniem produktu należy wstrząsnąć, a następnie spryskać nim pasma pasmo po paśmie, z odległości około 30 centymetrów. Następnie wmasuj produkt w skórę głowy, odczekaj 2 minuty, pochyl ją w dół i rozczesz włosy szczotką. Gwarantujemy, że zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut. Łatwość aplikacji sprawia, że po kosmetyk, jakim jest suchy szampon z powodzeniem sięgnąć możesz na przykład wówczas, gdy zaspałaś do pracy i nie zdążyłaś umyć włosów.
  4. Po użyciu suchego szamponu kosmyki stają się odświeżone i wyglądają tak, jakbyś umyła je w tradycyjny sposób. Dodatkowo, mają one bardzo ładny zapach. Efekt stosowania produktu utrzymują się przez kilka godzin.
  5. Jeżeli nie chcesz kupować gotowego szamponu, możesz go z łatwością wykonać samodzielnie. Do tego celu wykorzystać możesz na przykład bambusowy puder. zieloną glinkę czy mieszankę mąki ryżowej, skrobi kukurydzianej, sody oczyszczonej i oleju kokosowego.

Dodaj komentarz

*