Domowe biura – 6 inspiracji

Domowe biuro to nie tylko biurko i krzesło. To miejsce, w którym spędzasz wiele czasu. Powinno być urządzone w taki sposób, by ułatwiało pracę. Musi być więc wygodne i ergonomiczne. Ale czy to wszystko? Powinno być to też miejsce, które jest ładne. Dzięki temu jest bardziej przyjazne i lepiej się w nim pracuje.

Możesz wybrać styl, który lubisz i który pasuje do Ciebie i Twojego mieszkania. W roku 2020 warto jednak zwrócić uwagę na kilka stylów, które są wyjątkowo modne.

1. Minimalizm

Ten trend wykorzystuje tylko to, co w biurze jest absolutnie niezbędne. Kojarzy się z nowoczesnością, ale także absolutnym porządkiem i schludnością. Minimalistyczne biuro sprawdzi się także tam, gdzie nie ma wiele miejsca.

Thebeautydojo.com

Ourfoodstories.com

Homeyohmy.com

Decoholic.org

Cocolapinedesign.com

2. Styl boho

Ten styl odwołuje się do lat ’60 i ruchu hipisowskiego. Takie wnętrza mają w sobie wiele odwołań do natury, a także wykorzystują naturalne mteriały, głównie drewno. Jest tu także wiele artystycznych elementów – rzeźby i obrazy.

Somethingturquise.com

oyuncutube.com

Jennikayne.com

3. Kolory ziemi

Kolory ziemi to jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich w roku 2020. To takie kolory jak oliwkowa zieleń, bąz, pomarańcz, czy beż. Kolory ten mogą być użyte na śicanach, czy podłogach, ale też na poszczeglnych elementach – biurkach, krzsłach, czy dekoracjach.

Apatmenttherapy.com

Fengshuidana.com

Decoist.com

4. Granatowy akcent

Granat to bardzo intensywny kolor, dlatego wystarczy tylko pojedynczy akcent. Może pokazać sie na biurku, albo w dekoracjach. Będzie wyglądał też ciekawie na ścianie, ale wtedy dobrze jest dodać wiele jasnych dodatków. Inaczej pomieszczenie będzie wydawać się ciemne i przytłaczające.

Ramblingrenovators.ca

Homeyou.com

thecharmingdetroiter.com

5. Kwiatowe motywy

Wiosna w pokoju przez cały rok? Dlaczego nie. Kwiaty wprowadzają wiele lekkości i radości do pomieszczenia. Może to być motyw na ścianie albo fotelu,. Kwiaty mogą też pojawić się na dodatkach – poduszkach, dywanach czy zasłonkach. Zawsze też można postawić wazon z kwiatami na biurku 😉

204park.com

Scrapbooking.craftgossip.com

Jane-athome.com

Officedesignideas.com

6. Idealna organizacja

Długopisy, dokumenty i wiele innych potrzebnych rzeczy. To wszystko musi mieć swoje miejsce. Na biurku powinny znajdować się organizery – najlpeiej w takim samym stylu – by wszystko było pod ręką. Możesz też zrobić własne organizery, które będą jedyne w swoim rodzaju.

Mygadget.com

Fugar.sepatula.com

Sugarandcloth.com

Realsimple.com

Dodaj komentarz

*