Jak stworzyć zdrowy związek podczas kwarantanny?

Kwarantanna daje w kość z wielu różnych powodów. Każdy z nas jest zestresowany, ma poczucie zagrożenia, a swoboda spotykania się jest mocno ograniczona. Ale nawet w takich warunkach można stworzyć zdrowy i stały związek.

Nie rozmawiajcie tylko o jednym

O czym jest każdy program, artykuł i post? O koronawirusie. I o czym w takim razie ze sobą rozmawiacie? O obecnej sytuacji. Takie rozmowy wpływają na każde z was negatywnie i wprowadza negatywne nastawienie. To może szybko doprowadzić do tego, że atmosfera w związku stanie się także negatywna lub zaczniecie się kłócić.

Postarajcie się więc więcej rozmawiać też o innych rzeczach – jak dawniej. Skoro prawie cały czas jesteście ze sobą w domu, może nawet poznacie siebie z innej strony?

Znajdźcie sposób na aktywność w domu

Zastanówcie się, co możecie robić razem. Wbrew pozorom zamknięte mieszkanie też daje sporo możliwości i wcale nie chodzi o oglądanie kolejnego filmu. Może nauczycie się gotować, albo na nowo urządzicie mieszkanie?

Nie wyładowujcie na sobie negatywnych emocji

Gdy jesteście ze sobą prawie cały czas w dodatku w takiej mrocznej atmosferze, to łatwo o kłótnie. Najczęściej są to kłótnie z błahych powodów. Czy warto to robić?

Jeżeli więc czujesz, że zaraz wybuchniesz złością, zastanów się, co tak naprawdę jest jej źródłem. Jeżeli rzeczywiście jest to zachowanie partnera – postarajcie się rozwiązać problem.

Jeżeli czujesz się zestresowana, pomyśl o tym, co Cię uspokaja. Joga? Ulubiony serial? Relaksacyjna kąpiel? W tej sytuacji możesz też znaleźć nowy sposoby na lepszy nastrój.

Okazujcie sobie więcej uczuć

W kwarantannie macie czas nie tylko na wspólne aktywności, ale też okazywanie sobie uczuć. Przytulajcie się, całujcie lub w inny sposób okazujcie sobie czułość. To też dobry moment na mówieniu sobie o tym, co czujemy oraz pokazywaniu sobie wsparcia. 

Dodaj komentarz

*