Książę William i księżna Kate prezentują nową inicjatywę związaną ze zdrowiem psychicznym

Książę William i księżna Kate rozpoczęli właśnie nową kampanię związaną ze zdrowiem psychicznym. Ma dotyczyć personelu walczącego z epidemią Covid-19

Program “Our Frontline” (linia frontu, pierwsza linia) ma za zadanie pomagać pracownikom medycznym, służbom mundurowym, a także pracownikom opieki społecznej. Głównym zadaniem programu jest zapewnienie odpowiedniej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Para książęca wskazuje, że pracownicy mający kontakt z chorymi narażeni są na ogromny stres, a nawet traumę. Tacy pracownicy martwią się także o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Osoba, która potrzebuje pomocy, mogą zgłosić się do programu, poprzez stronę internetową. Wówczas zgłosi się do niej ochotnik wyposażony w odpowiednie narzędzia.

Para książęca nie pierwszy raz wspiera inicjatywę związaną ze zdrowiem psychicznym. Heads Together to organizacja, które dzięki organizowaniu zajęć i wydarzeń sportowych ma za zadanie zwrócić uwagę na temat zdrowia psychicznego. Inicjatywa została podjęta razem z księciem Harrym i jego żoną. 

Dodaj komentarz

*