Olejowanie włosów – jak robić to z głową?

Marzą Ci się zdrowe, piękne, lśniące włosy? Już dziś do codziennej pielęgnacji włącz zabieg ich olejowania! Na czym polega? Jakiego rodzaju olejów najlepiej używać do tego celu? Podpowiadamy!

Olejowanie włosów to sprawdzony sposób na naturalne wygładzenie i nawilżenie włosów. Zabieg ten najlepiej sprawdzać będzie się u posiadaczek suchych, zniszczonych oraz nadmiernie puszących się i kręcących włosów.

Na czym polega olejowanie włosów? Suche lub wilgotne, uprzednio umyte pasma pokrywa się tutaj niewielką ilością nierafinowanego, zimnotłoczonego naturalnego oleju, który nakłada się od połowy ich długości. Produkt tego typu zawiera całe mnóstwo witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, które skutecznie odżywiają włosy, przywracając im sprężystość oraz gładkość.

Wyróżnia się 2 podstawowe metody olejowania włosów — na sucho oraz mokro. Pierwsza z nich jest znacznie szybsza — nie wymaga bowiem wcześniejszego mycia kosmyków. Wystarczy rozgrzać w dłoniach kilka kropli oleju, rozprowadzić go po włosach, zostawić na co najmniej 0,5 godziny, a następnie umyć jak zwykle. Jeśli chodzi natomiast o olejowanie włosów na mokro, w pierwszej kolejności należy umyć pasma przy pomocy szamponu oczyszczającego, delikatnie osuszyć je przy pomocy ręcznika, nałożyć olej, założyć czepek foliowy i okryć głowę ręcznikiem. Po upływie co najmniej 30 minut, włosy należy umyć, nie zapominając o użyciu odżywki.

Jakiego rodzaju oleje najlepiej sprawdzą się do olejowania włosów? Ważne, aby zawierały one dużą ilośc nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bogate w nie jest między innymi olej lniany, z czarnuszki, z wiesiołka czy pestek winogron. Oleje te idealnie nadają się dla posiadaczek puszących się, zniszczonych włosów. Jeżeli szukasz natomiast uniwersalnego produktu, który znajdzie zastosowanie w przypadku każdego rodzaju pasm, postaw na olejek arganowy.

Dodaj komentarz

*